ראשי » טיפים » קלאבהאוס גרסת פייסבוק, טוויטר ודיסקורד – רשתות חברתיות מיישרות קו

קלאבהאוס גרסת פייסבוק, טוויטר ודיסקורד – רשתות חברתיות מיישרות קו

אין ספק שאפליקציית קלאבהאוס – ClubHouse הביאה את אחד ממשבי הרוח המרעננים והטרנדים ביותר של שנת 2021. היא נכנסה כל כך חלק לשוק, על גלי התלהבות עצומה של גולשים בכל רחבי העולם. בדיוק מהסיבה הזו, גם הרשתות החברתיות הגדולות האחרות, מבקשות לקחת חלק בחגיגה. ואנחנו רואים תוכניות להרחיב את השימוש במרחבים המבוססים על כלי האודיו גם בטוויטר, פייסבוק ודיסקורד.

איך קלאבהאוס והאודיו שינו את חיינו?

מהרגע שבו אפליקציית קלאבהאוס הושקה בחנות האפליקציות של אפל, חל שינוי עצום באופן שבו אנשים צורכים  תכנים חברתיים. במקום לקרוא פוסטים ולהסתכל על תמונות בסעיף אפשר לקחת חלק פעיל בשיחות בין אנשים. ליצור אינטראקציות חברתיות ומקצועיות. ולחבר בין אנשים פנים אל פנים בכל רחבי העולם. קלאבהאוס היא אולי החלוצה בתחום האודיו, אבל היום היא כבר ממש לא לבד במערכה. כל השחקניות הגדולות ביותר בתחום החברתי, הבינו את הפוטנציאל הגלום ביצירת מרחבי אודיו וירטואליים. והן פועלות באופן אקטיבי על מנת להשלים את הפער ולתת תחרות לקלאבהאוס. אז בואו ונבחן מה עושות המתחרות הגדולות ביותר של קלאבהאוס:

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

הציפור של טוויטר מצטרפת למועדון

גם טוויטר מבקשת לייצר מרחבים (spaces) שבהם יתקיימו שיחות אודיו בין משתמשי האפליקציה. לצד טכנולוגיה חכמה המוכרת מקלאבהאוס, טוויטר עובדת גם על פיתוחים נוספים ומתקדמים יותר. החברה מבקשת להציג את המשתתפים במרחב ולתת יותר שליטה למנהלי המרחב. יחד עם זאת, כרגע תהליך העבודה של טוויטר עדיין נמצא בשלבי פיתוח ולא זמין לקהל הרחב. ברגע שטוויטר תסיים את הפיתוח, קהל המשתמשים העצום יהיה חשוף לחוויית השמע החדשנית. מה שאומר שטוויטר תוכל לתת שירות גם למשתמשי אנדרואיד, מה שקלאבהאוס לא מצליחה לעשות כעת. הכל תלוי בצוות הפיתוח של טוויטר, אשר עושה לילות כימים, כדי לענות על הביקוש ברמה הכי גבוהה שיש.

דיסקורד לא נשארת חייבת לקלאבהאוס

דיסקורד היא אחת מהפלטפורמות החברתיות הפופולריות ביותר בעולם כיום. קהל המטרה המרכזי של דיסקורד הוא גיימרים מקצועיים שמבלים שעות רבות על המחשב ורוצים לתקשר בערוצים דיסקרטיים. בארץ הפלטפורמה לא תפסה תאוצה עדיין, אבל בהחלט הופכת לפופולרית מיום ליום בזכות קהילת הגיימרים. דיסקורד מבקשת גם היא להציב אלטרנטיבה ייחודית משלה לעולם האודיו בעקבות הטירוף של קלאבהאוס. זאת, על בסיס יצירת ערוץ במה (Stage Channel) שבו המשתמשים מקשיבים לדובר מרכזי או מספר דוברים קטן. תוכנית זו עדיין נמצאת בשלבי הפיתוח אבל היא עתידה לצאת לשוק בחודשים הקרובים. היום השירות של דיסקורד מאפשר ליצור שיחות קוליות אבל לא ליצור חדרים להקשבה של קבוצות גדולות. זאת אומרת, שהערוצים של דיסקורד הופכים להיות תחרות ישירה למה שקורה בקלאבהאוס. וכך מעשירים את זירת האודיו הגלובלית.