ראשי » טיפים » קלאבהאוס – כל מה שרציתם לדעת על Clubhouse ולא העזתם לשאול

קלאבהאוס – כל מה שרציתם לדעת על Clubhouse ולא העזתם לשאול

המסיבה הכי שווה בעיר בחודשים האחרונים בכלל מתרחשת בסלון שלכם. אפליקציית קלאבהאוס שינתה לגמרי את כללי המשחק בעולם בשבועות האחרונים והיא הופכת להיות להיט מדהים. האפליקציה מבוססת על חדרי צ'אט קוליים, והיא מקבלת משתמשים חדשים בהזמנה בלבד. נכון להיום, קלאבהאוס פועלת רק באייפונים, אבל אפליקציות מתחרות כבר מנסות לחקות את ההצלחה. פייסבוק כבר נמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים, ומצפה לשחרר את הגרסה שלה בחודשים הקרובים.

ClubHouse – השחקנית החדשה בשכונה

אפליקציה אחת, עם רעיון פשוט מאחוריה, האפליקציה ששינתה בחודשים האחרונים את כל הדינאמיקה בעולם הדיגיטל והרשתות החברתיות. עם הערכת שווי של מיליארד דולר, משתמשים מוכרים כמו אילון מאסק שאלות על פרטיות בעולם דיגיטלי. קלאבהאוס כבר מזמן הפכה לאפליקציה המדוברת ביותר בחנות האפליקציות של אייפון. קלאבהאוס היא אפליקציה המבוססת על חדרי צ'אט קוליים, בלי סרטונים, ובלי תמונות. המטרה היא לייצר אינטראקציות בין אנשים כאילו אתם מדברים בטלפון או יושבים לשיחה עם כוס קפה. אבל בעצם המשתמשים יכולים להיות בכל רחבי העולם ובחדרים יש עוד מאזינים שמקשיבים לשיחה המתנהלת בחדר. כל אחד יכול לפתוח חדר ולשוחח עם חברים, קולגות או אנשי מקצוע בכל רחבי העולם. ובמקביל כל אחד יכול להיכנס לחדר שלכם ולשמוע מה מתרחש בפנים.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

קלאבהאוס - המועדון הסגור שכולם רוצים להיות בו

למרות שכל הרעיון מאחורי קלאבהאוס הוא חדשני, הפיצ'ר המדהים ביותר של קלאבהאוס בכלל לא החדרים. ההתלהבות סביב האפליקציה נובעת בעיקר מהעובדה שמדובר על אפליקציה סגורה שאתם צריכים לקבל הזמנה כדי להיכנס אליה. האפליקציה חינמית, והיא זמינה היום רק למשתמשי האייפון ברחבי העולם (ובמקביל החברה עובדת במרץ על גרסת האנדרואיד). כדי להצטרף למועדון הכי שווה בעיר כי אתם צריכים לקבל הזמנה מחבר שכבר נמצא שם. נכון להיום, רשימת ההמתנה כוללת מיליוני משתמשים חדשים. הזמנות להיכנס לאפליקציה עוברות בקבוצות פייסבוק, טלגרם והוואטסאפ שנפתחו במיוחד למטרות הללו. וכתגובה, חברת קלאבהאוס הוציאה הודעה שהיא תפתח את השימוש לכולם בקרוב. החידושים שהכניסה האפליקציה לעולמם של המשתמשים, מסקרנים גם את המתחרות הגדולות בתחום הרשתות החברתיות. דיווחים מהחודשים האחרונים מספרים כי הפייסבוק וגם טוויטר מנסות לפתח מוצרים מתחרים בקלאב האוס ונמצאות בשלבי בדיקה אחרונים.

מי שלא שם, לא קיים

האפקט של קלאבהאוס הוא אפקט מיוחד במינו, שעובד על מנגנון רגשי בשם Fear of missing out  או בעברית הפחד מהחמצה. המנגנון גורם למשתמשים להיות זמינים למתרחש בתוך האפליקציה כמעט 24/7. השיחות מתרחשות בשידור חי, ואפשר לדבר או לשאול שאלות רק במהלך השידור. אם המנהל של השיחה אישר לכם לשאול שאלה, אתם תוכלו לפתוח את המיקרופון ולדבר. במקביל, אם נמאס לכם מהחדר אתם פשוט יכולים לצאת החוצה ולעבור לחדר אחר. יש חדרים שנשארים פתוחים במשך שעות ארוכות ובהם מתרחשים דיונים ארוכים ומעניינים. ויש חדרים שבהם יש כל כך הרבה מאזינים עד שצריך לפתוח אזורי האזנה נוספים (Overflow) בחדרים אלו אתם לא יכולים לקחת חלק פעיל בשיחה. אבל העניין האמיתי הוא שאם הפסדתם השיחה בזמן אמת אי אפשר למצוא את המידע הזה אחר כך. השיחה לא מוקלטת ואין זכר לקיומה אחרי סיומה.